1. 24 Temmuz 2012 günü toplanan Ulusal Sulak Alan Komisyonu, Efteni Gölü'nün Yönetim Planını oybirliği ile kabul etti.

  Temmuz 30, 2012 Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün sekretarya görevini üstlendiği, ülkemizin doğa koruma açısından ulusal tek komisyonu olan Ulusal Sulak Alan Komisyonu, 2012 yılı I. olağan toplantısı 24 Temmuz 2012 tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr Lütfi AKCA’ nın Başkanlığında gerçekleştirildi.

 2. Oğuz BAYAZİT 'ın görev yeri değişti...

  Haziran 01, 2012 Bakanlık Müşaviri Oğuz BAYAZİT, Orman ve Su İşleri Bakanlığı (Ankara) IX.Bölge Müdürlüğünde Bölge Müdür Yardımcılığını yürütmek üzere görevlendirildi.

 3. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Düzce’ye geldi.

  Mayıs 20, 2012 Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Düzce’ye geldi. Eroğlu’nun ilk ziyaret durağı ise Düzce Valiliği oldu. Valilik binası önünde başta Düzce Valisi Vasip Şahin olmak üzere protokol üyelerinin de yer aldığı kalabalık bir ekip tarafından karşılanan Eroğlu bakanlığın çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 4. Biyolojik Çeşitlilik Sempozyumu...

  Mayıs 20, 2012 22 Mayıs Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Günü'nün kutlanması ve ülkemizin biyolojik çeşitliliğinin belirlenmesine, araştırılmasına, izlenmesine ve biyolojik kaynakların ekonomiye kazandırılmasına yönelik mevcut bilgilerin paylaşımının sağlanması maksadıyla, Bölge Müdürlüklerimiz ile üniversiteler arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesi, biyolojik çeşitlilik ile ilgili mevcut bilgilerin paylaşılması ve ülkemizin biyolojik zenginliği konusunda farkındalığın artırılması için 22-23 Mayıs 2012 tarihlerinde ANKARA, Ramada Plaza Otel'de Biyolojik Çeşitlilik Sempozyumu düzenlenmiştir.

 5. Müdürlüğümüzde @İmza ile EBYS Dönemi Başladı

  Nisan 18, 2012 Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun gösterdiği hedefler doğrultusunda 01 Mayıs 2012 tarihinden önce 18.04.2012 tarihi itibariyle IX.Bölge Müdürlüğü Merkez ve Bağlı İl Şube Müdürlükleri pilot bölge uygulamasıyla (EBYS) Elektronik Belge Yönetim Sistemini, Elektronik İmza ile kullanmaya başladı.

 6. Gölyaka'nın Biyolojik Çeşitliliği Paneli

  Nisan 09, 2012 Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksek Okulu tarafından düzenlenen Gölyaka'nın Biyolojik Çeşitliliği Paneli 9 Nisan Pazartesi günü saat 13:30'da...

 7. Dünya Ormancılık, Su ve Meteoroloji Günü Kutlandı.

  Mart 21, 2012 21 Mart Dünya Ormancılık Günü, 22 Mart Dünya Su Günü, 23 Mart Dünya Meteoroloji Günü, tüm yurtta olduğu gibi Düzce'de de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Düzce'de gün dolayısıyla Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Düzenlenen törene Düzce Vali Yardımcı İlhan Turgut, Orman ve Su İşleri Müdürü Oğuz Beyazıt, Orman İşletme Müdürü Hüseyin Koz, Meteoroloji Müdürü Şükrü Alıcıoğlu, öğrenciler ve davetliler katıldı.

 8. IX.Bölge Müdürü Zeki ŞALTU İlimizi Ziyaret Etti.

  Mart 15, 2012 Yerel Sulak Alan Komisyonu toplantısına katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere ilimize gelen Orman ve Su İşleri Bakanlığı IX.Bölge Müdürü Zeki ŞALTU, Düzce Valisi Vasip ŞAHİN ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kenan ÜSTÜNEL'i de ziyaret etti.